EN

Dijital Kampanya Yönetimi

Başarılı bir dijital kampanya için, diğer tüm pazarlama kampanyalarında olduğu gibi çok ayaklı bir kurgu oluşturmak gerekir. Bir markanın, yalnızca sosyal medya reklamı yayınlayarak ya da hazırladığı içerikleri paylaşarak yaptığı iletişim faaliyeti, dijital kampanya yönetimi kapsamında yer almaz. Özellikle sosyal medya mecralarının birbirinden farklı içerik türlerini desteklediği günümüzde, başarılı bir dijital kampanya yürütmek isteyen markalar, mecraya özel içerik üretimini ve dağıtımını da içeren çok kanallı bir stratejiye ihtiyaç duyacaktır.

100+ mutlu müşteri 

Çok kanallı dijital kampanya yönetiminde yaşanan başlıca sıkıntılar ise, birbirine entegre çalışması gereken marka pazarlama ekibi, yaratıcı ajans, dijital ajans, medya ajansı ve prodüksiyon firmalarının orkestrasyonu ve bu kadar çok oyuncunun oyuna dahil olması ile kabaran bütçelerdir. Markanın belki de öncelikli olmayan bir konudaki dijital kampanya yönetimi için ayırdığı bütçe, bu büyük iş birliğine yetersiz kalmakta, bu sebeple de markalar, hedeflerine ulaşmayan dijital reklam kampanyaları ile yetinmektedir. Video film üretebilen video prodüksiyon firmaları marka için kreatif kampanya çalışamamakta, kreatif ajanslar, yıllardır süregeldiği şekliyle video prodüksiyon firmaları olmadan video içerik üretememekte ya da dijital ajanslar, kaliteli ve yaratıcı fikirlerle donatılmış içeriklerle kampanyayı yükseltmek yerine, şişirilmiş medya bütçeleriyle sosyal medya reklamlarına dayalı projeler geliştirmektedir.

Siu Digital, dijital kampanya yönetimi için bir markanın ihtiyaç duyacağı tüm hizmetleri, mevcut insan kaynakları ve bilgi birikimiyle sağlamaktadır. Markalarımıza, kendi ekiplerimizle sunduğumuz hizmetlerden bazıları şunlardır:

  • ZDijital Pazarlama Planı Oluşturma

Siu Digital reklam ajansı olarak, pazarlama ekibinizle gerçekleştireceğimiz ortak toplantılar sonucunda, pazarlama stratejinize ve geleneksel pazarlama planınıza en uygun biçimde dijital pazarlama hedeflerinizi oluşturabilir, bu hedeflere ulaşmanız için gereken yol haritasını hazırlamanıza yardımcı olabiliriz.

  • ZMecraya Özel İçerik Üretimi ve Yayını
İçerik, tasarım ve prodüksiyon ekiplerimizle yaratıcı metin, SEO uyumlu içerik, grafik tasarım, video ve animasyon film gibi birçok içerik türünü üretebilmenin yanında, bir teknoloji firması olarak, yazılım departmanımız sayesinde birçok web uygulamasını ve mobil uygulamayı da kendi bünyemizde üretebiliriz. Dolayısıyla, içerik hazırlarken mecraya özel görsel ve video boyutlarını, uzunluklarını ve bağlamı göz önünde bulundurmak, farklı hedef kitlelere hitap edecek farklı kreatifler hazırlamak ve Inbound Marketing felsefesiyle, dönüşüm hedeflerine uygun içerikler üretmek ve bu içerikler gerek sosyal medya hesaplarınızda, gerekse blog benzeri web platformlarında yayınlamak konusunda bir başka ajanstan ya da prodüksiyon firmasından destek almanıza gerek kalmaz.
  • ZInfluencer Marketing & Satış Ortaklığı Pazarlaması (Affiliate Marketing)
Dijital kampanya kapsamında belirlenen içerik erişimi hedefleri doğrultusunda marka için yaptığımız “Influencer Etkileşim Analizi”ne ek olarak, hedef sektörlerde yüksek etkileşime sahip influencer’lar ile iş birliği yapmak üzere anlaşmalar yaparız ve influencer tarafından alınacak her tür aksiyonu planlarız. Diğer yandan, influencer’lar ya da yüksek trafikli web siteleri ile satış ortaklığı pazarlaması (affiliate marketing) anlaşmaları da yapabilir, Influencer’dan ya da satış ortaklığı antlaşmalarımızdan gelen trafiği raporlayarak, dönüşüm hedeflerimize olan katkısını da gösterebiliriz.
  • ZKampanya Kreatifi Çalışması
Dijital kampanya kurgusu için gereken yaratıcı fikri, pazarlama stratejinize ve hedeflerinize yardımcı olacak biçimde geliştirir, her tür pazarlama mesajını ve görsel-işitsel tüm kreatifleri çalışırız.
  • ZMedya Planı Hazırlama ve Satınalma
Tecrübeli ve yetkin performans pazarlaması ekibimizle, native reklamlar, sponsorlu içerikler, sosyal medya reklamları, arama motoru reklamları, mobil uygulama içi reklamlar ya da görüntülü reklam ağı gibi birbirinden farklı satınalma opsiyonlarını listeleyerek, pazarlama hedeflerinize en uygun olanları seçebilir ve dijital medya planınızı oluşturabiliriz. Yazılım ekibimizin oluşturacağı iniş sayfaları ya da form uygulamaları sayesinde talep toplama ve potansiyel müşteri oluşturma (lead generation) kampanyalarını da en verimli biçimde yürütebilir, talep olgunlaştırma (lead nurturing) çalışmaları için gereken içeriklerin yaygınlaşması amacıyla yapılmasına ihtiyaç duyulan satınalmaları da planlayabilir ve yapabiliriz.
  • ZRaporlama ve Analiz
Kullandığımız native ve üçüncü parti raporlama araçları sayesinde, hedef mecralarda aldığımız etkiyi ve gelişen aksiyonları raporlar, sonuçların hedeflerimize uygunluğunu analiz ederiz. Sonuçlardan yaptığımız çıkarımları sizinle paylaşır, iyileştirme aksiyonlarımızı görüşünüze sunarak onay vermeniz halinde uygularız.

Marka temsilcimizle görüntülü görüşün.

Dijital Kampanya Yönetimi hizmetimiz hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz, uzmanımızla yapacağınız 15 dakikalık görüntülü görüşme için hemen randevu alabilirsiniz.

Siu Digital