EN

Video Prodüksiyon

Video içeriğin, yazılı ya da statik görsel içeriklere oranla çok daha fazla izlendiğine birazdan değineceğiz ama birçoğumuzun aklındaki soruların şunlar olduğunu tahmin ediyoruz: Markamın satış yapması, üye kazanması, daha güvenilir olması gibi hedeflerim varken, nasıl bir video içerik üretmeliyim? Hangi tür video daha etkili olur? Peki bu videonun bütçesi ne kadar olur?

100+ mutlu müşteri

Reklam Filmi

Bir markanın, ürün ya da hizmetlerini tüketicileriyle buluşturmak için hazırladığı TVC (Television Commercial) yani televizyon kanallarında yayınlanmak üzere çekilen ulusal reklam filmi, video prodüksiyon türleri içerisinde en yüksek bütçeye ihtiyaç duyan film formatıdır.

Dolayısıyla hem reklam verenler hem de reklam ajansları tarafından detaylı çalışmalar yapılarak yürütülen ve her aşaması titizlikle planlanan reklam filmi yapımı süreci, ciddi bir bilgi birikimi ve tecrübe gerektirir.

Tanıtım Filmi

Kurumsal Tanıtım Filmi, bir şirketin ürünlerini, hizmetlerini, referanslarını, sektörel yaklaşımlarını ve hatta yönetim felsefesini, kurumsal iletişim bakış açısıyla ortalama 3-5 dakika gibi kısa bir sürede anlattığı videolara verilen isimdir. Kurumsal internet sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında video içeriğin önem kazanmasıyla birlikte, her boyuttaki şirketin tanıtım filmi yaptırması ihtiyaç haline gelmiştir.

Tanıtım filmi, bir satış ya da son kullanıcıya mesaj iletme kaygısı taşımamakla birlikte, markanın kurumsal duruşunu hikaye anlatımı kuralları çerçevesinde ve bilgilendirici bir içerikle ifade eder. Dolayısıyla tanıtım filmi yaptırmak isteyen bir marka, hem film içeriğinde şirketinin hangi yönlerine dair bilgilendirme yapacağını hem de hikaye anlatımına dair hangi tekniği kullanacağını ve marka hikayesini nasıl oluşturacağını belirlemek durumundadır.

Ürün Videosu

Ürününüzü hedef kitlesiyle buluşturacak içerikler oluşturmak istiyorsunuz, ancak nereden başlayacağınızı mı bilmiyorsunuz? Dahası, birçok blog yazısında okuduğunuz şekliyle amacınız yalnızca ürününüzün fonksiyonlarını, teknik özelliklerini ya da genel anlamda hizmetlerinizi kullanıcıya aktarmak değil; kullanıcınızı çok farklı alanlarda ikna etmek için çok farklı anlatım biçimlerine ihtiyacınız var, değil mi?

Ürününüz isterseniz bir yiyecek, bir yazılım ya da bir hizmet olsun, hedef kitlenizle iletişime geçmenin en etkin yolu, kendinizi bir ürün videosu ile ifade etmektir. Peki ürün videosu, sadece ürünü tanıtıcı bir video mudur?

Animasyon Film

Her ne kadar “animasyon film” dendiğinde hepimizin gözünde Buz Devri, Arabalar, Oyuncak Hikayesi, Shrek gibi dev bütçeli projeler canlansa da animasyon film üretiminde birçok teknik vardır. Saniye başı ücretlendirilen ve arkasında ciddi bir emek saklayan animasyon film üretimi, yalnızca sinemada ya da televizyonda izlediğimiz eğlence amaçlı prodüksiyonlarda değil, markalar adına üretilecek tanıtıcı ya da ikna edici video içerikler oluşturmada da kullanılır.

Markalar, ürün ve hizmetlerine dair gözle görülemeyecek, gözlemlenemeyecek ya da gerçekleştirilmesi çok büyük bütçe isteyen özellikleri ya da hikayeleri anlatabilmek için animasyon filmlere başvurabilir.

Marka temsilcimizle görüntülü görüşün.

Video Prodüksiyon hizmetimiz hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz, uzmanımızla yapacağınız 15 dakikalık görüntülü görüşme için hemen randevu alabilirsiniz.

Hemen Teklif Alın

Video Prodüksiyon hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz, aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Siu Digital